REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1994011
Finał konkursu „Szkoła marzeń”

15 czerwca maja 2015 r. w Sejmie odbył się drugi finał konkursu „Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci.

Naszą szkołę reprezentowały finalistki etapu dolnośląskiego: Aleksandra Giszterowicz z  klasy 3a , Nicole Paluch z klasy 1e  oraz Karolina Olszewska z  klasy 2b. Wyróżnienie zdobyła także praca Matyldy Mielnickiej.  Prace dziewczynek zostały wybrane przez Biuro Senatorskie prof. Alicji Chybickiej.

Konkurs „Szkoła marzeń” adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Jego uczestnicy mieli przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić w dowolnej formie, zarówno plastycznej, jak i literackiej.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 7,5 tys. uczestników, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie.

Nasze uczennice zostały wyróżnione w sposób szczególny: biuro prof. Alicji Chybickiej zorganizowało dla finalistów etapu wojewódzkiego wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Parlamentu. Było to nich duże przeżycie, pierwszy raz mogły zobaczyć miejsce pracy polityków z bliska. Uroczystość rozdania nagród odbyła się  w Sali Kolumnowej Parlamentu, uświetniło ją wielu znakomitych gości, m.in. Senatorów, Posłów oraz Ambasadorów. Dziewczynki zwiedziły sale sejmowe, mogły  wczuć się w role senatorów i uczestniczyć w symulacji obrad w Senacie. Poznały wiele szczegółów z historii budynku, a także pracy ugrupowań parlamentarnych.

Było nam niezmiernie miło towarzyszyć finalistkom w tak ważnym wydarzeniu,

Karolina Wyszomirska

Małgorzata Kamińska

 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdą Państwo pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/680940158718206/

1 2 3 4 5 6 7 8

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.