REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2004570
Matematyka na wesoło

22  marca odbyły się w naszej szkole wielkanocne zawody sportowe pod hasłem Matematyka na wesoło na poziomie klasy 1a i 1g.

Uczniowie obu klas podczas zabaw sportowych rozwiązywali różnorodne zadania matematyczne z zastosowaniem piłek Edubal oraz nietypowych przyborów kojarzących się z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi. Dzieci bawiąc się piłkami, tworzyły zbiory, porównywały liczby, dodawały i odejmowały w poznanym zakresie liczbowym, tworzyły zbiory liczb parzystych i nieparzystych. Kontakt uczniów z nietypowymi przyborami oraz piłkami Edubal wzbudził radość wśród nich, chęć współdziałania w zespole oraz pozytywną motywację do rozwiązywania zadań matematycznych.

Zajęcia z użyciem piłek Edubal pozwoliły nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej wykazać się kreatywnością w łączeniu aktywności ruchowej z edukacją matematyczną, nauczać poprzez zabawę, wspierać dziecko w holistycznym poznawaniu otaczającego je świata.

 

Joanna Petri i  Dorota Gołębiowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.