KONKURS ORTOGRAFICZNY- ORTOGRAFICZNY ZAWRÓT GŁOWY

1.Organizator: Szkoła Podstawowa Nr16 we  Wrocławiu.

Koordynatorzy: Joanna Petri i Małgorzata Łabentowicz

2.Adresaci: uczniowie klas trzecich

3.Cele konkursu:

• utrwalenie w formie zabawy zasad pisowni wyrazów z głoskami miękkimi
  • wdrażanie dzieci do czytelnego i estetycznego pisma
  • umiejętność współpracy w zespole

4.  Przebieg konkursu.

Etap I- klasowy:

„Najlepsi z klasy” – I Etap - klasowy - wstępny - przeprowadzony będzie przez nauczycieli poszczególnych klas. Teksty dyktand oraz testy z zakresu nauki ortografii na poziomie klasy przygotowuje nauczyciel uczący w danej klasie.

Etap II -  szkolny- 06.04.2016, sala 1.064, godz. 10:15:

1. 1. „Najlepsi w szkole” - II Etap szkolny – półfinałowy - przeprowadzony będzie przez nauczycieli – koordynatorów konkursu. Do etapu szkolnego przechodzą osoby, które otrzymały największą ilość punktów w eliminacjach klasowych. Etap szkolny składa się z dwóch etapów:

a) I etap - indywidualny, w którym uczniowie samodzielnie piszą Test poprawności językowej ( do drugiego etapu zakwalifikują się  osoby z najwyższymi wynikami)

b) II etap – zadania praktyczne: krzyżówki, ustne odpowiedzi, praca ze słownikiem ortograficznym

1. 2. Zwycięzcy II etapu reprezentują szkołę w etapie międzyszkolnym tworząc zespół trzyosobowy. Szkoły mające więcej niż 4 oddziały klas III,  mogą zgłosić do etapu międzyszkolnego drugi zespół
  2. 3. Etap III –międzyszkolny: - Uczestnicy tego etapu zostaną powiadomieni o miejscu i czasie trwania turnieju. Zadania konkursowe opracowuje zespół złożony z doradców WCDN i koordynatorów konkursu. Laureaci etapu dzielnicowego wezmą udział w etapie miejskim.

Koordynatorzy konkursu: Joanna Petri i Małgorzata Łabentowicz