REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1963499
Dzień MATEMATYKI

12 marca 2016 roku (sobota) przypadł Dzień Matematyki.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się – w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata.

W Polsce pierwsze obchody „Dnia Matematyki” odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizatorzy, co roku, zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

W tym roku zgłosiło się ponad 700 szkół, w tym nasza. W ramach DM, który odbył się 14 marca zorganizowaliśmy klasowe turnieje matematyczne.

Uczniowie klas I-III wyruszyli w matematyczną podróż do odległych i nieznanych im miejsc. Środkiem lokomocji były „matematyczne okręty”. Pokonując wyzwania, uczniowie przybywali do „matematycznych portów”: Liczydełkowa, Figurkowa, Zegarkowa, by w końcu móc odpocząć i zrelaksować się w Piłkarzykowie i Chusteczkowie. W każdym porcie kryły się  zadania, które czekały na dzieci. Uczniowie brali również udział w rozgrywkach „ Z tabliczką mnożenia w tle”, zabawie „Milczek” – utrwalającej tabliczkę mnożenia, w matematycznym turnieju - „Matematyka z przysłowiami”.  W niektórych klasach uczniowie połączeni w kilkuosobowe zespoły, mierzyli się z zadaniami logicznymi oraz zabawami matematycznymi m. in. grami planszowymi i karcianymi, domino, grą w kości, zabawami z figurami.

Uczniowie klas IV-V rozgrywali zespołowy turniej matematyczny - „Matematyka z przysłowiami”.

I tak oto, w sposób zaplanowany przez nauczycieli, uczniowie poprzez zabawę, doskonalili swoje umiejętności matematyczne, utrwalali dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia, logiczne myślenie jak również integrowali się we wspólnym działaniu. Zadania i rywalizacja wzbudziły wiele pozytywnych emocji, które widoczne są na umieszczonych poniżej zdjęciach. Ponadto w dniach 4-20 marca odbył się konkurs dla klas IV i V. Na tablicy „Matematyka” wyeksponowano 25 zadań, których rozwiązania należało oddać na specjalnych kartach odpowiedzi.

 

Justyna Lis

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 15

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.