SUKCESY SZKOLNEGO ZESPOŁU WOKALNEGO

III Wrocławski Przegląd Szkolnych Zespołów Śpiewaczych zakończył sezon artystyczny dla miłośników chórów i szkolnych zespołów.

Przegląd ten to wyjątkowe wydarzenia artystyczne: kontynuowane, od czterech lat, w ramach Departamentu Edukacji programu Młodzi Obywatele Kultury, związanego z ESK 2016.

Przegląd odbył się 11.05. 2016 r.sali teatralnej  IMPART we Wrocławiu.

Pośród wielu zespołów śpiewaczych wszystkich typów szkół podstawowych i ponadpodstawowych nie zabrakło miejsca dla naszego Zespołu Wokalnego, który był jednym z „najmłodszych”.

Nasi uzdolnieni uczniowie wykonali „Wrocławską piosenkę” oraz „Hallelujah”, przy akompaniamencie fortepianowym opiekuna zespołu – Ewy Jaskuły.

Zespól Wokalny powstał w październiku 2015r i zdążył już odnieść parę sukcesów:

II miejsce w kategorii zespołów młodszych w XXI Festiwalu Piosenki Ekologicznej.

Konkurs odbył się 22.04.2016r.w Szkole Podstawowej nr 44 we Wrocławiu.

Zespół w zmniejszonym składzie z pomocą koleżanek z zespołu Boom Boom Rurek (prowadzonym przez p.Dorotę Dziemieszkiewicz) wykonał piosenkę „Otwórz swe serce”.

II miejsce wywalczyły:

Victoria Sikora, Jagoda Łyszczarz, Wlasta Iwaniw, Magdalena Nieplowicz oraz Weronika Wolsza, przy akompaniamencie Ewy Jaskuły.

W kategorii solistów młodszych wyróżnienie - Laur Uznania zdobyła Victoria Sikora, wykonując piosenkę „Pięknie żyć”.

II miejsce w kategorii zespołów młodszych w Konkursie Piosenki Ekologicznej w ramach XI edycji projektu „Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci|”.

Konkurs odbył się 5.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 16 we Wrocławiu.

Ten sam zmniejszony skład wyśpiewał II miejsce:

Victoria Sikora, Jagoda Łyszczarz, Wlasta Iwaniw, Magdalena Nieplowicz oraz Weronika Wolsza.

Przygotowanie wokalne i akompaniament - Ewa Jaskuła, przygotowanie boom boom rurek – Dorota Dziemieszkiewicz.

III miejscew kategorii szkoły podstawowe dla Victorii Sikory

Wyróżnieniedla Martyny Chmielewskiej

– solistek naszego zespołu –

w XXI Edycji Wielkiej Nagrody Wrocławia II Powiatowego Konkursu Interpretacji Wokalnej dla Dzieci o Młodzieży „My Wrocławianie sami swoi, najpiękniejsze jest to co przed nami”.

Konkurs odbył się 27.02.2016r w MDK Krzyki we Wrocławiu.

Victoria Sikora brawurowo wykonała piosenki: „Chwile czekania” i „Prywatna madonna”. Martyna Chmielewska zaśpiewała: „Od nieba do nieba” i „Litanię”.

W konkursie reprezentowała naszą szkołę również udział Jagoda Łyszczarz. Przygotowanie Ewa Jaskuła.

I miejsce – Nagroda IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Świąteczne Śpiewanie” w kategorii dzieci młodszych.

Konkurs odbył się 8.01 2016r. w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Był pierwszym wystąpieniem Zespołu przed szerszą publicznością i zakończył się sukcesem.

Młodzi wokaliści wykonali: „Gdy śliczna Panna” i „Przekażmy sobie znak pokoju.”

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10