REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2004554
8 marca Dzień Kobiet – Tajemniczy ogród, kolorowy kwiat dla mamy, babci, koleżanki, ulubionej pani, …

Kiedy dookoła (jeszcze) szaroburo z utęsknieniem poszukujemy kolorów i przy okazji sposobności do sprawienia radości bliskiej osobie.

Pierwszy temat ,,plastycznych inspiracji” pozwoli Ci wykonać pracę na Dzień Kobiet (obchodzimy 8 marca), zastanów się komu zechcesz podarować piękny kwiat? Możliwości jest wiele, zresztą nie musi być to tylko jeden kwiat dla jednej osoby…

Wykonana praca będzie miłą dekoracją, może też być przybornikiem na długopisy czy kosmetyki.


Aby wykonać nasz bajeczny kwiat potrzebujesz:

  • małego słoika, im mniejszy i bardziej pękaty tym lepszy,
  • taśmy dwustronnej, kleju, nożyczek,
  • rożnych odcieni zieleni (barwa chłodna w odczuciu), odcieni czerwieni, pomarańczy lub innych wybranych z gamy kolorów ciepłych (przeciwstawiamy tutaj kolor zimny – ciepłemu, wtedy praca jest miła w odczuciu) – papier kolorowy, kolorowy blok techniczny, bibuła (ważne: płatki aby były ,,lekkie” i posiadały wiele barw wykonujesz tylko z bibuły),
  • cekiny, koraliki, kryształki – dodatkowo do dekoracji.

 

Poszczególne zdjęcia pokazują w jaki sposób została wykonana praca. Niektóre zdjęcia zawierają wzory- szablony do odrysowana lub wydrukowania.

Zdjęcia 1,2. Wygląd gotowej pracy, aranżacja podłoża- tła. Zwróć uwagę na to, że gotową pracą nie musi być sam kwiat ale również towarzyszące mu otoczenie.

Zdjęcie 3. Odcienie zieleni oraz wybranych barw ciepłych. Im więcej odcieni zastosujesz tym lepiej – praca będzie bogatsza.

Zdjęcia 4,5,6,7. Widok pracy z kilku stron.

Zdjęcia 8,9,10. Szablony do wykorzystania – odrysuj je lub poproś o wydrukowanie.


Zdjęcie 8 pokazuje niezbędne materiały oraz zawiera wzory. Zadanie rozpoczynasz od dokładnego przyklejenia taśmy dwustronnej na naczynie – na taśmę naklejasz podstawę (u mnie jest to zielony prostokąt do połowy ponacinany przypominający trawę), która powinna nieznacznie wystawać poza naczynie. Teraz pora na płatki z bibuły – wybrany kolor bibuły (u mnie jest to kolor czerwony ale płatki mogą mieć różne kolory) składasz kilkakrotnie, odrysowujesz kształt i wycinasz go tnąc za jednym razem wiele warstw- w ten sposób multiplikujesz (powielasz) kształt. Gdy masz gotowe płatki, naklejasz je u dołu naczynia, używasz wąskich pasków taśmy dwustronnej. Pamiętaj, płatki przyklejasz tylko u dołu, dodajesz wiele warstw płatków – w swojej pracy wykonałam ,,trzy okrążenia”. W wybranych miejscach przyklejasz ,,spiralki” (wąski i długi pasek papieru zwijasz), jeśli umieścisz je symetrycznie, w określonych odstępach,  praca będzie rytmiczna.


Na koniec Tobie pozostawiam decyzję, czy na stałe umieścisz listki (u mnie służą one dekoracji i pokazaniu możliwości, nie przytwierdzałam je na stałe), jakie inne dekoracje dodasz (wspomniane cekiny, koraliki, kryształki itp.).

Dobrym pomysłem będzie dołączenie karteczki (dla kogo jest prezent) ozdobionej rysunkami (mazaki, cekiny).


Powodzenia, może wyczarujesz cały ogród wielobarwnych kwiatów– pochwal się!

Czekam na zdjęcia prac pod adresem : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub prace (zdjęcie wykonamy wspólnie). 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.