Pokażmy, że czytamy książki ! Ruszył szkolny projekt promujący czytelnictwo

SZKOLNY PROJEKT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO

WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY

W tym roku szkolnym nasza szkoła opracowała projekt, który zachęci uczniów do czytania oraz bardziej zintegruje naszą szkołę. Zachęcamy do uczestnictwa każdą klasę !

Aby wziąć udział w projekcie w klasach IV- VI należy:

1. Wybrać z całą klasą jedną książkę, którą przeczytają wszyscy. Może być to dowolna książka młodzieżowa, ale nie lektura.
  2. Po przeczytaniu książki należy wykonać:
  • Ø Film, który ma trwać 3-10 minut. Filmik może tworzyć od 4 do 7 osób. Można go nagrać komórką, aparatem lub kamerą. Może to być:

-krótka inscenizacja wybranej sceny z lektury,

-wywiad z autorem,

-wywiad z czytelnikiem lektury,

-wywiad z głównym bohaterem książki,

-spot reklamowy książki,

-słuchowisko z wizualizacją.

• Ø Plakat reklamujący waszą książkę -  format A3, dowolna technika plastyczna. Praca ma zachęcać do przeczytania waszej książki.
  • Ø Plakat – ramka do robienia pamiątkowych zdjęć (postacie przedstawione na plakacie mają zamiast twarzy otwory), format A0, temat powinien być bohater z waszej lektury.
  • Ø Ilustracje do waszej lektury – format A4, z tekstem na osobnej kartce, który zachęca do przeczytania waszej książki.
  • Ø Wybierzcie też 2-3 osoby, które będą czytać waszą lekturę dzieciom z młodszych klas.

Zachęcamy klasy I- III, aby stworzyły:

• Ø Galerię bohaterów literackich
  • Ø Malujemy wiersz- prace inspirowane poezją

Na prace czekamy do 22 kwietnia, a wszystkie działania zakończy Szkolne Święto Książki !

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w szkolnym projekcie promującym czytelnictwo !

Barbata Bierońska, Ewa Gil, Martyna Kostowiecka

Powodzenia !