REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1386347
URUCHAMIAMY DZIECIAKI!

Uczniowie i nauczyciele Naszej szkoły biorą udział w akcji prozdrowotnej pt. „Uruchamiamy Dzieciaki”. Akcja ta organizowana jest przez Uniwersytet Medyczny i Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zbyt małej aktywności fizycznej u dzieci. Uczniowie klas IV – VI w związku z tą akcją będą brać udział w Teście Coopera (12 minutowy marszo-bieg), który zawiera 3 szczeble. Eliminacje klasowe, finał szkolny oraz finał ogólnowrocławski, który będzie miał miejsce w czerwcu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Podczas finału wrocławskiego testu Coopera organizowane będą rozgrywki towarzyszące grom w koszykówkę oraz siatkówkę. Nauczyciele w związku z tą akcją, oprócz zachęcania dzieci do aktywności fizycznej,  uczestniczą w wykładach naukowych, podczas których poruszane są tematy związane z aktywnością dzieci, wadami postawy, otyłością, zaburzeniami psychicznymi, odpowiednią żywnością itp. Całą akcję honorowym patronatem objął Prezydent  Wrocławia oraz Jego Magnificencja Rektor prof. Marek Ziętka.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.