LIST OMEREK

MY uczennice  Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 16 z klasy 4, razem z dwiema trenerkami Małgorzatą Łabentowicz i Joanna Stajniak tworzymy drużynę Odysei Umysłu. Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, którego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Podczas zajęć uczymy się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Jesteśmy dziećmi, które nie boją się marzyć, myśleć nieszablonowo i tworzyć oryginalne rozwiązania.

Od września samodzielnie rozwiązywałyśmy problem długoterminowy oraz ćwiczyłyśmy  rozwiązywanie problemów spontanicznych. W tym roku szkolnym jako drużyna odnieśliśmy sukces podczas Eliminacji Regionalnych. Zakwalifikowaliśmy się na Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu, gdzie zdobyłyśmy tytuł v-ce mistrza Polski i tym samym mamy prawo reprezentować nasz kraj na Finałach Światowych w USA, które odbędą się już w maju bieżącego roku. Możliwość udziału w Finale Światowym to dla nas olbrzymi sukces i szansa na przyszłość. Jednakże, aby móc pojechać do USA, potrzebna jest nam kwota około 70 tys. złotych na przelot w obie strony, zakwaterowanie, wyżywienie i inne wydatki związane z konkursem.

Wraz z Rodzicami aktywnie poszukujemy sponsorów, którzy wspomogliby naszą drużynę.  Wsparcie dla naszej drużyny to świetna forma promocji na nagłośnionym, medialnym widowisku, jakim z pewnością jest Światowy Finał Odysei Umysłu, który odbędzie się na Uniwersytecie Stanowym w Michigan w dniach od 23 do 28 maja br.

We wtorek 11.04. zapraszamy na ciasto do kawiarenki odysejowej godz. 16.00 do 18.00 będzie można kupić kawę i ciastko, a zebrane pieniądze przekażemy na drużynę z Odysei Umysłu.

Od poniedziałku 10.04 do środy 12.04 będzie w szkole kiermasz świąteczny, również wspierający drużynę odysejową. Dzieci mogą mieć kieszonkowe, by móc zakupić różne rzeczy. W domu mogą zrobić też jakąś rzecz na kiermasz do sprzedaży. Zachęcam Państwa do  zaangażowania. Wspomagając nas, wspomagają Państwo utalentowane dzieci i promują rozwój zdolności twórczych.

Oto numer konta, na które można wpłacać pieniądze, aby pomóc drużynie:

Rachunek bankowy Rady Rodziców

Właściciel/Odbiorca:

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 16

ul. Wietrzna 50, 53-024 Wrocław

nr rachunku: 32 1440 1156 0000 0000 1566 6102

- w tytule proszę dopisać Odyseja Umysłu 2017r.

Warto nam pomóc.

Drużyna Omerki (Olga Prokopska, Lena Michałków, Julia Kawalec, Basia Kawalec, Amelia Grądziel, Maja Cichocka, Tosia Kałuża oraz trenerki: Małgosia Łabentowicz, Joasia Stajniak)