Zaczytana świetlica

Dzieci z grupy XIX w ramach działań „Zaczytana Świetlica” wybrały się do pobliskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczące się przy ul. Jesiennej. Celem wizyty było przede wszystkim kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza. Uśmiechnięta  pani Bibliotekarka przeprowadziła zajęcia o kotach.  Przedstawiała wiele ciekawych faktów z życia tych zwierząt. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach ruchowych. Na koniec zajęć dzieci mogły skorzystać z księgozbiorów biblioteki i samodzielnie poczytać wybrane książki.