REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1843348
Zajęcia o cyberprzemocy

28 kwietnia 2017 gościliśmy ponownie na zajęciach panią socjoterapeutkę Elżbietę Sienkiewicz. Zajęcia prowadzone były metodą warsztatową. Tematem zajęć była CYBERPRZEMOC. Cyberprzemoc to coraz częściej spotykana forma przemocy, która wykorzystuje nowe technologie (przede wszystkim Internet). Polega m.in. na stosowaniu gróźb, zastraszaniu czy poniżaniu w sieci, ale też wykonywaniu i publikowaniu w przestrzeni medialnej zdjęć lub materiałów wideo bez zgody osoby, która jest ich właścicielem, która się na nich znajduje. Cyberprzemoc może występować we wszystkich społeczeństwach i grupach wiekowych, a anonimowość związana z funkcjonowaniem w Internecie zachęca sprawców do działania oraz powoduje trudności w wykrywaniu zjawiska. Istotą zajęć było wspólne definiowanie pojęcia cyberprzemoc, wskazywanie przykładów, poszukiwanie sposobów na radzenie sobie z tym zagrożeniem. Pani Ela tłumaczyła nam i uświadomiła nam, że w razie zagrożenia, nie jesteśmy sami i zawsze mamy prawo prosić innych o pomoc. Dziękujemy ponownie za bardzo ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 3c, 3f

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.