REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2002374
Szkolne Święto Książki za nami!

W ostatnim tygodniu nasza szkoła zamieniła się w stolicę literatury, wszystko to dzięki projektowi, który został zwieńczony Szkolnym Świętem Książki.

Przez ostatnie tygodnie każda klasa pracowała nad szeregiem prac związanych z dodatkową, wybraną przez siebie, lekturą. Klasy 1-3 wykonywały prace plastyczne do wiersza oraz ilustracje przedstawiające ulubionego bohatera literackiego. Klasy starsze tworzyły oryginalne plakaty zachęcające do przeczytania książek, nagrywały filmy promujące dane teksty, wykonywały ramki do zdjęć niezbędne na wystawę I Ty zostań bohaterem... oraz przygotowywały ilustracje do wybranych lektur. Zaangażowanie w projekt było ogromne, dlatego tydzień wieńczący wszystkie działania był pełen atrakcji.

8 maja nastąpiła inauguracja projektu, podczas której każda klasa wzięła udział w wystawie prac plastycznych. Uczniowie mogli zobaczyć dziesiątki ilustracji związanych z książkami oraz, co okazało się największą atrakcją, zrobić sobie zdjęcie w ramach, wcielając się tym samym w jakiegoś bohatera literackiego.

9 maja w szkolnej bibliotece odbyły się pokazy uczniowskich filmów. Uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością, a efekty ich pracy, można podziwiać na naszym Blogu literackim http://opowiadaniasp16.blogspot.com/p/filmy.html

10 maja odbyło się Wielkie Czytanie Nauczycieli, podczas którego uczniowie mogli na każdej lekcji, choć na chwilę, przenieść się do świata książek, dzięki nauczycielom, którzy czytali im lekturę.

12 maja nasza szkołę odwiedziło wielu ciekawych gości, a to za sprawą Dnia Bohatera Literackiego, w którym to każdy uczeń mógł przebrać się za postać literacką z wybranej przez swoją klasę lektury. Żeby jednak nie było tak łatwo, każdy bohater musiał znać historię swojej postaci oraz potrafić o niej opowiedzieć. Zamiana kilku słów z Mikołajkiem - bezcenna.

Podczas Szkolnego Święta Książki naszą szkołę zdobiły cytaty z wybranych przez uczniów lektur, a także zainicjowana została idea Bookcrossingu, która na razie kiełkuje. Mamy jednak nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom, uda nam się zapełnić regał książkami z duszą. Wszystkim dziękujemy za tegoroczną edycję Szkolnego Święta Książki i zapraszamy do zabawy za rok!

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.