REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403743
Młodzieżowe Igrzyska Sportowe „Szukamy talentów na The World Games”. Wywalczyliśmy bilet na wielki finał!

Za nami udany start w IV EDYCJA „Młodzieżowych Igrzysk Sportowych 2017 
- finałowe odliczanie”, które odbyły się 15.05.2017r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 47 we Wrocławiu. W sportowej rywalizacji uczestniczyło 19 reprezentacji szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III i IV-VI. Gościem honorowym imprezy była Olimpijka, ambasador The World Games 2017 Renata Mauer-Różańska, która razem z Dyrektorem SP 47 dokonały uroczystego otwarcia zawodów. Nasi uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: przeciąganie liny, frisbee ( rzuty do bramki), strzały do celu (lacrosse, kajak polo, futbol amerykański), unihokej( tor przeszkód), mini kręgle, pokaz sumo (rodzic lub nauczyciel). Drużyna klas I-III świetnie wypadła w technicznych konkurencjach i uzyskała tyle samo punktów co trzecia drużyna. Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani tuż za podium. Około godziny 11.30 rywalizację rozpoczęło 10 zespołów szkolnych klas IV-VI, którzy spróbowali swoich sił w: przeciąganiu liny, frisbee( rzuty do bramki),strzały do celu (lacrosse, kajak polo, futbol amerykański), tor przeszkód z piłką do futbolu amerykańskiego, sumo. Tutaj nasi reprezentacji pomimo, że rywalizowali często z zawodnikami o dwa lata starszymi, zajęli świetne drugie miejsce i awansowali do wielkiego finału! Gratulacje dla dziewcząt i chłopców, którzy oprócz świetnego wyniku bardzo dobrze bawili się na turnieju. Brawo!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów w galerii w zakładce "sport w naszej szkole".

Magdalena Pasiek

Dawid Mikoś

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.