REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403858
Podsumowanie projektu “Uczeń w formie”

W naszej szkole zakończył się program “Uczeń w formie” dotyczący profilaktyki nadwagi i otyłości. W ramach programu odbyło się wiele inicjatyw związanych z dbaniem o dietę i dbaniem o kondycję fizyczną. Przeprowadzono między innymi warsztaty żywieniowe dla klas drugich oraz spotkania ze studentami dietetyki, które miały miejsce w świetlicy szkolnej. Odbyła się także akcja pod hasłem „Dbaj z nami o kondycję” czyli koleżeńskie lekcje uczniów klas piątych z uczniami edukacji wczesnoszkolnej. Akcja polegała na prowadzeniu pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Aleksandry Szyrwiel zajęć, podczas których uczniowie klas starszych prezentowali młodszym kolegom krótkie ćwiczenia wpływające korzystnie na kondycję fizyczną. Lekcje takie odbywały się podczas zajęć edukacyjnych oraz świetlicowych w różnych grupach wiekowych. Ważną częścią programu było przeprowadzenie przez pielęgniarkę szkolną p. Barbarę Pukowską badań przesiewowych (pomiar wskaźnika masy ciała BMI) w klasach I, III i V. Przebadano ogółem 306 uczniów, a rodzice osób wytypowanych dostały informacje na temat możliwości skorzystania z porad edukacyjnych prowadzonych przez zespół specjalistów zajmujących się leczeniem nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Zachęcamy uczniów i rodziców do korzystania z przekazanej wiedzy oraz wcielania w życie wskazówek dotyczących zachęcania dzieci do aktywności fizycznej i wprowadzania w domu zasad zdrowego żywienia.

Koordynator projektu – Kamila Podsiadlik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.