REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1963486
Projekt "Motyle"

Uczniowie klas IV-VI przez ostanie 3 miesiące uczestniczyli w realizacji projektu ekologicznego „BARWNY ŚWIAT MOTYLI INSPIRACJĄ DO KREATYWNEGO RECYKLINGU” prowadzonym przez Gimnazjum 29 we Wrocławiu. Celem projektu było przybliżenie wiedzy na temat tych barwnych owadów oraz przybliżenie umiejętności projektowania przestrzeni wokół siebie i najbliższych z ponownym wykorzystaniem przedmiotów  codziennego użytku.

Nasi uczniowie, wspólnie z rówieśnikami z innych zaproszonych szkół, uczestniczyli m.in. w:

- wykładach ekologii motyli i gatunków roślin sprzyjających bytowaniu motyli oraz roli urban farm w ekosystemie miasta,

- warsztatach  praktycznych: budowa i ozdabianie domków dla motyli ,

- warsztatach  projektowych: zaprojektowanie ogrodu dla owadów połączone z sadzeniem roślin,

- zajęciach  artystycznych z ceramiki , których tematem przewodnim były motyle

- dolnośląskim konkursie fotograficznym dotyczącym motyli

Koniec projektu wieńczyła wycieczka edukacyjny połączony z obserwacją motyli w terenie przy współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "SALAMANDRA" w Myśliborzu. Zapraszamy do galerii oraz na stronę projektu do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów.

http://n-pajeczyna-w.blogspot.com/p/autorami-zwycieskiego-projektu.html

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.