REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1386349
Pracujemy Metodą Projektów

Metoda projektu kształtuje wiele umiejętności i integruje wiedzę z różnych sfer. Istotą tej metody jest samodzielna praca uczniów służąca do realizacji określonego przedsięwzięcia, w oparciu o wcześniej przyjęte założenia.

Na początku roku szkolnego w klasach 3f i 3h nauczycielki wraz z dziećmi założyły projekt na temat: Kot w Butach- przedstawienie teatralne.

Celem projektu jest zorganizowanie przedstawienia dla dziadków z okazji ich święta.

W pierwszej fazie projektu dzieciaki w obu klasach wysłuchały słuchowiska o „Kocie w Butach” i na tej podstawie uczniowie samodzielnie podzielili między siebie role. Dzieci miały różne pomysły co do planowanych ról, i tym samym, pojawiły się role: wody, zboża, chleba czy zamku. Zanim każda z ról została zaakceptowana uczniowie argumentowali, dlaczego wybierają taką rolę i jaki mają na to pomysł. Wszystkie pomysły zostały zaakceptowane przez nauczycielki i dzieci w klasie.

Różnice w klasach pojawiły się w wystąpieniu na scenie. Uczniowie z klasy 3h zdecydowali, że będą występować osobiście, jako aktorzy i będą potrzebne im rekwizyty. Natomiast klasa 3f zdecydowała, że przygotują przedstawienie kukiełkowe.

W jedno listopadowe popołudnie dzieci wraz z rodzicami przygotowali przepiękne 4 duże sceny naszkicowane przez p. Anią Ziober na prześcieradłach. Wykonali również rekwizyty oraz kukiełki do przedstawienia.

Aktualnie uczniowie ćwiczą w klasie lub na scenie ruch sceniczny, szlifują dykcję i opanowują tekst oraz piosenki, które muszą znać na pamięć.

Projekt zakończy styczniowe przedstawienie, które, jak mamy nadzieję, przyniesie dużo satysfakcji dla dzieci i nauczycieli. A do szkolnego magazynu przybędą 4 przepiękne tła do wykorzystania w innych inscenizacjach przez całą szkolną społeczność.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.