DZIECIAKI NA MEDAL

Miniona niedziela, 10.12. br., to dwa prestiżowe turnieje dla naszych karateków:

„BUDOKAN CUP” rozgrywany w ramach Wrocławskiej Międzyszkolnej Ligi Karate, w którym uczestniczyło ponad 300 młodych adeptów karate z wrocławskich placówek oświatowych.  Barwy ZSP 16 reprezentowało 34 uczniów i przedszkolaków, a nasz turniejowy dorobek wygląda następująco:

medale złote – 5;

medale srebrne – 2;

medale brązowe - 9.

A oto medaliści:

Przedszkolacy:

–                   Antoni Skiba – złoty medal w konkurencji kihon;

–                   Kacper Bielerzewski – złoty medal w konkurencji kihon;

–                   Filip Król – złoty medal w konkurencji kihon;

–                   Marcel Bielawski – srebrny medal w konkurencji kihon;

–                   Zofia Barabasz – brązowy medal w konkurencji kihon;

–                   Bartosz Gembicki – brązowy medal w konkurencji kihon;

–                   Tomasz Trojnar – brązowy medal w konkurencji kihon;

–                   Mikołaj Matczak – brązowy medal w konkurencji kihon;

Uczniowie:

–                   Maja Rutkowska – złoty medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Filip Kosydor – złoty medal w konkurencji kata indywidualne

–                   Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Wojciech Wartecki – brązowy medal w konkurencji kata indywiadualne;

–                   Mateusz Bielerzewski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Alina Osiakow – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Łukasz Dukiel – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

–                   Natan Rutkowski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne.

Po godzinnej przerwie ruszyła rywalizacja w turnieju  „WROCŁAW OPEN” (z międzynarodową obsadą – oprócz klubów krajowych startowały kluby z Czech i Ukrainy). Tu też dołożyliśmy swoje trzy grosze, a reprezentanci szesnastki (startowało 9 naszych zawodników) zdobyli w konkurencjach indywidualnych:

–                   Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata ;

–                   Alicja Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata ;

–                   Filip Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata;

oraz w drużynowych:

–                   srebrny medal – drużyna kata chłopców rocznik 2008 i młodsi w składzie: F. Kosydor, W. Wartecki, Ł. Dukiel;

–                   srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2008 i młodsze, w składzie: A. Kosydor, J. Chorociej, M. Stankiewicz;

–                   srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2007-2006, w składzie: M. Rutkowska, N. Rubaj i N. Wittenbeck (N. Wittenbeck z SP61);

–                   brązowy medal – drużyna chłopców w roczniku 2007-2006, w składzie: K. Łomny, M. Bielerzewski, K. Danko (K. Łomny z SP 61).

Plan startowy wykonany, dla wnikliwych czytelników wyjaśnienie, że przygotowujemy drużynę kata chłopców w wyższym roczniku, a dorobek medalowy zawodów jest dobrą prognozą do obrony pucharu ligi, który wywalczyliśmy w minionym roku szkolnym.

Cieszą występy najmłodszych tygrysiątek – przedszkolaków.

Gratulacje dla zawodników, rodziców i Szkoły.

Pozdrawiam,

Oss,