REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1386431
Wizyta Górnika w klasie 1c

W piątek 15.12.2017r gościliśmy w klasie wyjątkowego gościa – górnika. Przyjechał do nas z Lubinia, gdzie pracuje - KGHM Cuprum. Nasz gość odpowiedzialny jest za kompleksową obsługę badawczą i projektową lubińsko-głogowskiego zagłębia miedziowego. Podczas wizyty pan górnik omówił swój strój galowy. Dowiedzieliśmy się, że czapka nazywa się czako, posiada z przodu godło górnicze, na które składa się młot i kilof otoczone lilijką. Pióropusz zdobiący czapkę symbolizuje miotełkę do czyszczenia otworów strzałowych, a jego kolor zależy od stopnia górnika. Może być czarny, czerwony lub biały. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się również o ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników. Zadawaliśmy wiele pytań, na które zaproszony gość nam odpowiadał.

Serdecznie dziękujemy panu górnikowi za przybycie do szkoły i ciekawe informacje.

Uczniowie klasy 1c.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.