REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1483203
Warsztaty Bożonarodzeniowe

Szklana kula o cienkich ściankach, ozdobiona błyszczącym brokatem, mieniąca się kolorami? Trudno uwierzyć, że świąteczna bombka wzięła się z biedy. Swoją karierę rozpoczęła w połowie XIX wieku w mieście Lauscha. Jeden z pracowników tamtejszej szklanej manufaktury, wydmuchał z cienkiego szkła kształt przypominający jabłko. Nie stać go było na prawdziwe owoce, orzechy, które zdobiły bożonarodzeniowe drzewka. Szklane kule powiesił na choince. Spodobały się sąsiadom i w kolejnych latach każdy z nich chciał także bombkami dekorować swoje drzewko...”

W naszej szkole odbyły się grudniowe warsztaty bożonarodzeniowe „Malowanie bombek”, w których uczestniczyło kilka klas. W trakcie zajęć uczniowie korzystając z przygotowanych różnorodnych materiałów, mogli wykonać własną, niepowtarzalną bombkę. Osoba prowadząca warsztaty opowiadała o technikach ozdabiania, przedstawiła również gotowe propozycje. Dzieci na koniec dodały, że nic tak nie cieszy na choince jak własnoręcznie wykonana bombka. Można ją dać w prezencie, lub udekorować własne drzewko…

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.