REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1483148
Za nami...

 

STYCZEŃ – LUTY – MARZEC 2018

W ramach Projektu Cyberbezpieczeństwo na lekcjach języka polskiego w klasach V-VI uczniowie redagowali opowiadania, kartki z dziennika - poruszające temat niebezpieczeństwa związanego z nieumiejętnym korzystaniem z Internetu. Najciekawsze prace zostały zamieszczone na szkolnym blogu. W klasach IV  odbył się cykl lekcji poświęcony odpowiedzialnemu i mądremu korzystaniu z Internetu. Omówione zostały teksty „Flexi – gwiazda z netu” oraz plakat kampanii społecznej „Dziecko w sieci” – „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.”

Uczniowie pod opieką pedagoga szkolnego we współpracy z wychowawcami uczestniczyli
w warsztatach dot. „Uzależnień behawioralnych” Główny cel programu to ochrona uczniów przed zagrożeniami wynikającymi z rozwoju technologii informatycznej min. zagrożeniem e – uzależnieniem poprzez dostarczenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami behawioralnym, a także kształtowanie ważnych umiejętności obniżających ryzyko wystąpienia uzależniania. Podczas warsztatów prowadzący z uczniami  m.in.  wspólnie zdefiniowali pojęcia uzależnienia od Internetu/komputera, telefonu komórkowego. Uporządkowali  wiedzę na temat sposobów korzystania z urządzeń elektronicznych oraz refleksja nad czasem spędzanym z ich wykorzystaniem oraz negatywnych konsekwencji (fizycznymi, psychicznymi, społecznymi). Położono nacisk na kształtowanie postaw troski
i dbałości o własne zdrowie, prawidłowego systemu wartości oraz prawdziwych przekonań
o Internecie i obalanie funkcjonujących stereotypów.

Podczas zajęć lekcyjnych:

  • Uczniowie klas IV poznawali i zgłębiali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, poprawnego komunikowania się przez Internet oraz sposobów wyszukiwania potrzebnych informacji
  • Uczniowie klas V zgłębiali tajniki wstawiania obrazów do tekstu, doskonalili naukę posługiwania się skrótami klawiszowymi oraz uczestniczyli w działaniach utrwalających bezpieczne korzystanie z komputera i zasobów Internetu
  • Uczniowie klas VI doskonalili umiejętności tworzenia prezentacji z możliwością wstawiania animacji oraz projektowania wizytówek z zachowaniem zasad bezpieczeństwa udostępniania własnych danych

 

Efekty pracy uczniów takie jak ulotki informacyjne, prezentacje o Wrocławiu, Bezpiecznych Feriach oraz Bezpiecznym korzystaniu z Internetu będzie można oglądać na przygotowywanej wystawie na przełomie maja i czerwca.

Prezentacja o zagrożeniach związanych z komp i netem.pdf

Jak bezpiecznie korzystać z internetu i komputera.pdf

FERIE ZIMOWE3.pdf

Ferie zimowe2.pdf

Ferie Zimowe1.pdf

Bezpieczne korzystanie z internetu i komputera - Rozalka i Ala.pdf

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.