REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403726
Tydzień Ekologiczny

W dniu 22 kwietnia na całym świecie obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji powstał w naszej szkole „Tydzień ekologiczny”, podczas którego przeprowadzono szereg działań, których celem było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, promowanie ochrony środowiska, rozszerzanie świadomości ekologicznej.

Podczas tej akcji każdego dnia uczniowie starali się ubrać w określony kolor:

Poniedziałek - Dzień Natury - kolor zielony

Wtorek - Dzień Słońca - kolor żółty

Środa - Dzień Ziemi - kolor brązowy

Czwartek - Dzień Zdrowia – kolor pomarańczowy

Piątek - Dzień Ekologa - kolor niebieski

W klasach pojawiły się zajęcia tematyczne - "Dlaczego warto dbać o naszą Ziemię?", prace w grupach, których celem było przygotowanie hasła ekologicznego, sadzenie roślin. W holu szkolnym zostały umieszczone dodatkowo małe kuleczki, wypełnione po brzegi nasionami kwiatów, które można było schować do kieszeni i rozrzucać wszędzie tam, gdzie kilka tygodni później chcielibyśmy zobaczyć kawałek łąki.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.