Spotkanie z pisarzem

7 maja uczniowie klasy 3b, 3d i 3e uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem – panem Marcinem Pałaszem, które odbyło się dzięki współpracy nauczycieli z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jesiennej.  Pan Pałasz jest autorem wielu książek i słuchowisk dla dzieci oraz młodzieży. W 2013r. został laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt.: „Sposób na Elfa”, która została wpisana do kanonu lektur szkolnych. Dzięki spotkaniu uczniowie dowiedzieli się skąd pisarz czerpie inspiracje, jakie przygody przeżywa wspólnie z tytułowym Elfem oraz jakie ma plany na kolejne książki. Wydarzeniu towarzyszyła serdeczna atmosfera i dużo dobrego humoru.