REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403756
Wycieczka do Krośnic

W dniach 9-11 maja dzieci z klas: 3e, 3f i 3h uczestniczyły w wycieczce do Krośnic, poniżej relacja uczniów:

W środę braliśmy udział w 4-godzinnej pieszej wycieczce na stawach Krośnickich, gdzie mieliśmy okazję obserwować owady oraz ptactwo. Przewodnik również pokazywał i opowiadał o roślinności tam rosnącej.
Po obiedzie odbył się warsztat o ptakach, na którym dowiedzieliśmy się m.in. o rodzajach dziobów, pazurów oraz gniazd. Malowaliśmy również jaja zgodnie ze zdjęciem, które dostaliśmy od prowadzącej.
Po kolacji odbyła się gra terenowa, której celem było skompletowanie 6 kawałków mapy oraz dotarcie, jak najszybciej na metę. Najpierw bard wprowadził nas w grę, historią, która miała dać początek przygodzie. Kontynuowaliśmy opowieść poprzez zadania wykonywane w grupach. Zadania dostawaliśmy od bajkowych postaci, szukając ich po parku. Na koniec bard zaśpiewał zakończenie historii przy akompaniamencie liry.
W czwartek uczestniczyliśmy w 3-godzinnej wycieczce na kompleksie Stawno. Mieliśmy okazję obserwować ptaki z wieży, w naturalnych warunkach. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o rodzajach ptactwa, które w tym czasie przebywa na kompleksie. Kontynuował temat ptasich gniazd, a także zaczął opowiadać o płazach i gadach.
Zatrzymaliśmy się na chwilę przy stadninie koników polskich, gdzie mogliśmy pogłaskać, niektóre z nich.
Po obiedzie wybraliśmy się pieszo do pijalni soków, w której nie tylko usłyszeliśmy historię tego miejsca, ale także mieliśmy okazję spróbować i kupić przetwory.
Wracając, przed kolacją uczestniczyliśmy w warsztacie o roślinności tego regionu. Pani doktor opowiadała, w jaki sposób obliczyć wiek drzew, jakie są rodzaje liści, a także dlaczego las jest domem roślin i zwierząt?
Po kolacji spędziliśmy czas na boisku szkolnym grając w piłkę, skacząc w gumę, czy skakankę, wygłupiając się, robiąc krótkie przedstawienia :)
W piątek braliśmy udział w warsztacie o płazach i gadach. Pani prowadząca ciekawie przedstawiła część teoretyczną, a następnie poszliśmy na wycieczkę w poszukiwaniu węży i żab. Udało się znaleźć dwa razy żabę śmieszkę.
Po obiedzie wróciliśmy do Wrocławia.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.