MAMY TO! WYGRALIŚMY MIĘDZYSZKOLNĄ LIGĘ KARATE!

W minioną sobotę 12. maja 2018 r., w ramach rozpoczętej Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży, w obiektach AWF we Wrocławiu, rozegrano turniej Międzyszkolnej Ligi Karate „Budokan Cup” . W imprezie wystartowało 421 adeptów karate  ( od rocznika 2013 do szesnastego roku życia ) WKF z klubowych sekcji WKSA BUDOKAN. Impreza rozgrywana jest 2 razy w roku i stanowi podsumowanie pracy szkoleniowej w sekcjach ( od najmłodszych do 16-latków ) i nie da się ukryć, że jest to rywalizacja pomiędzy trenerami. W minionym roku szkolnym wygraliśmy zdecydowanie ligę, w tym – pierwsza edycja to zwycięstwo reprezentacji ZSP 16, a sobota – zwieńczenie sukcesu i potwierdzenie naszego klubowego prymatu. Brawo!

Barwy Szkoły i Przedszkola reprezentowało 25 „tygrysiątek” - adeptów karate. Byliśmy najliczniejszą ekipą z jednej placówki edukacyjnej.

A co zdobyliśmy:

ZŁOTO

SREBRO

BRĄZ

M E D A L I Ś C I :

PRZEDSZKOLE:

1. Kacper Bielerzewski  - złoty medal w konk. Kihon dla początkujących;
  2. Antoni Skiba  - złoty medal w konk Kihon dla początkujących;
  3. Mikołaj Matczak  - złoty medal w konk. Kihon dla początkujących;
  4. Marcel Bielawski  - srebrny medal w konk. Kihon dla początkujących;
  5. Bartek Gembicki  - brązowy medal w konk. Kihon dla początkujących;
  6. Damian Dukiel  - brązowy medal w konk. KATA (układy) dla początkujących;
  7. Alicja Kosydor  - brązowy medal w konk. KATA r. 2009 i młodsze i złoty medal w drużynie KATA dziewcząt;
  • Michalina Kotulska – tuż za podium w konk. Kihon dla początkujących;

SZKOŁA:

1. Mateusz Bielerzewski – złoty medal w KUMITE w swojej wadze i roczniku, srebrny medal w konk. KATA ind. w swoim roczniku oraz srebrny medal w konk. KATA drużynowe chłopców r. 2009;
  2. Jagoda Chorociej – złoty medal w KUMITE w swojej wadze i roczniku, brązowy medal w konk. KATA indywidualne w roczniku i złoty medal w drużynie KATA dziewcząt;
  3. Kajetan Danko – brązowy medal w konk. KATA ind. chłopców w swoim roczniku  i srebrny medal w KATA drużynowym chłopców;
  4. Łukasz Dukiel – złoty medal w konk. KATA ind. chłopców w swoim roczniku i złoty medal w KATA drużynowym chłopców;
  5. Filip Kosydor – brązowy medal w KATA ind. chłopców w swoim roczniku i srebrny medal w drużynie KATA chłopców;
  6. Alina Osiakow – brązowy medal w KATA ind. dziewcząt w swoim roczniku;
  7. Ignacy Biederman – brązowy medal w KATA ind. chłopców gr. początkujących i srebrny medal w drużynie KATA początkujących;
  8. Wojciech Wartecki – złoty medal w drużynie KATA chłopców;
  9. Bartek Konieczny – brązowy medal w KATA ind. chłopców oraz srebrny medal w drużynie KATA;

10. Natalia Rubaj – brązowy medal w drużynie KATA dziewcząt w swoim roczniku;

11. Fabian Botros – złoty medal w KATA dla początkujących i srebrny medal w drużynie KATA chłopców;

12. Michał Matczak – brązowy medal w konk. KIHON chłopców dla początkujących;

13. Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w KATA ind. dziewcząt w swoim roczniku i złoty medal w KATA drużynowym;

* tuż za podium plasowali się w swoich konkurencjach:

Filip Król, Tomasz Antolak, Hanna Wrona, Iga Miaśkiewicz .

To ich wysiłek, determinacja, pot, a czasem łzy złożyły się na ten sukces Naszej Szkoły.

Duże dzięki i gratulacje dla zawodniczek i zawodników, rodziców i kadry szkolnej.

Karate to szkoła charakteru, cierpliwości i pokory, to droga którą kroczymy nie tylko na tatami – w sportowej rywalizacji, ale i w codziennym życiu.

Na zakończenie dodam, że wszyscy moi zawodnicy w tym turnieju wywalczyli łącznie:

11 medali złotych, 7 medali srebrnych i 15 brązowych.

Patrzę na wyniki, patrzę na fotografie i.... wiecie co? Nic nie zastąpi tych roześmianych buziek.

Raz jeszcze dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i udany start.

Pozdrawiam,

Oss,