„Tygrysie pszczoły” z naszej Szkoły.

Cóż to za stwór „tygrysia pszczoła”?  To adept karate Shotokan/WKF - tygrys pracowity jak przysłowiowa pszczółka. Mamy takie pracowite tygrysiątka w szkolnej sekcji karate i właśnie dwoje z nich  tak zorganizowało sobie czas, że w sobotę 19.05. br., wystąpiło w międzynarodowym turnieju 5th Central Poland Open Grand Prix Karate WKF w Pleszewie.Turniej rozgrywany jest przez dwa dni, a konkurencje dziecięce oraz masters (weteranów) w sobotę. W konkurencjach dziecięcych wystąpiło łącznie 319 zawodniczek i zawodników, w tym ekipy z Niemiec, Słowacji, Czech, Ukrainy, Francji i Finlandii. Nasze „tygrysie pszczółki” walczące na tatami w Pleszewie to:

–       Alicja Kosydor – startowała w konkurencji KATA dziewcząt, tzw. U8 czyli adeptek 7-letnich i młodszych;

–       Mateusz Bielerzewski – startował w konkurencjach KATA i KUMITE chłopców,

tzw. U10 – 8-9 latkowie.

Start udany i okraszony brązowymi medalami: Alicja w swojej konkurencji 3 miejsce i Mateusz dwukrotnie na trzecim stopniu podium. Nasi reprezentanci kolejny raz udowodnili, że praca, cierpliwość i wytrwałość skutkuje sukcesem. Słoneczny dzień, blask medali i jupiterów oświetlających podium, a przede wszystkim udział w imprezie w jakiej dotychczas nie brali udziału (chodzi o stronę organizacyjną: sektor zbiórek bez dostępu innych osób, przebieg zawodów wg tzw. czasówki – dokładnie określone czasy rozpoczęcia konkurencji – kto nie stawił się na zbiórce w określonym czasie wypadał z zawodów, przepisy WKF w pełnym zakresie – np.  bez względu na wiek błąd skutkował wykluczeniem z konkurencji). Z formułą zawodów dorośli (mastersi) mieli problem, a co dopiero dzieci. Ale nasze tygrysiątka zrealizowały plan startowy bez zahamowań i strachu. Brawo!!!

I o ile znam trenujące dzieciaki, to jestem przekonany, że mimo zwieńczenia sezonu wygraną w Międzyszkolnej Lidze Karate ( turniej „Budokan Cup” ) - o czym informowałem, nie jest to jeszcze ich ostatnie słowo.

Gratuluję, dziękuję i …. czekam na kolejne sukcesy.

Pozdrawiam,

Oss,