REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1403741
KRAKÓW-WIELICZKA

10-11 maja   klasy 3a i 3g  wyruszyła  na  wycieczkę  do  grodu  Kraka. Podróż  minęła  szybko i przyjemnie. Około godziny jedenastej byliśmy już w Krakowie. Najpierw udaliśmy się na Wawel do Skarbca Koronnego, gdzie zebrano zbiór pamiątek pozostałych po panujących dynastiach królów Polski, następnie podziwialiśmy dzwon Zygmunta. Kolejnym punktem zwiedzania była  Katedra Wawelska, uznana za najcenniejszy obiekt  sakralny  w  Polsce. Katedra Wawelska to  dla  Polaków  miejsce  szczególne, dzieci dowiedziały się ilu królów polski zostało koronowanych. W wawelskich kryptach są groby polskich artystów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Fryderyka Chopina. Pan przewodnik  opowiadała nam ciekawe anegdoty i przybliżała historie tego  pięknego miejsca jakim jest Wawel. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i  podziwianiu widoków ze wzgórza, udaliśmy się na Rynek Krakowski-największy średniowieczny plac Europy.  Po całym dniu udaliśmy się do hotelu, dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych przy ognisku.  Drugiego dnia od rana zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Przechodząc korytarzami kopali, dzieci dowiedziały się wiele o historii tego miejsca.

Wycieczka dała nam wiele radości  i duży zastrzyk wiedzy.

ZEW

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.