REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1990252
ŚLADAMI UZDROWISK POLSKICH – Wycieczka klasowa do Polanicy Zdrój.

21 maja klasa 1b i klasa 1c wzięła udział w wycieczce do Polanicy Zdrój. Najpierw udaliśmy się  do Parku Zdrojowego, w którym mieści się jeden z najstarszych i najsłynniejszych obiektów uzdrowiskowych w Polanicy-Zdroju. Sanatorium powstało w latach 1905-06, jako Nowy Dom Zdrojowy. Aktualnie w “Wielkiej Pieniawie” świadczy się szeroką paletę usług przyrodoleczniczych. Park Zdrojowy nazywany jest sercem polanickiego uzdrowiska. Znajdują się tu różne gatunki  egzotycznych roślin, rzeźby, fontanny oraz  urocze alejki spacerowe. Następnie udaliśmy się do Parku Szachowego, który jest  częścią polanickiego Parku Zdrojowego. Tutaj największą atrakcją jest gigantyczna szachownica. Atrakcją okazał się moment, który przeznaczyliśmy  „na małe co nieco”. Lody i gofry w Parku Zdrojowym  smakowały nam jak nigdy dotąd. Mieliśmy również czas na zakup pamiątek na polanickim deptaku, który jest centrum uzdrowiskowej miejscowości. Podczas wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda, wspaniała atmosfera oraz przepiękna przyroda.

Uczniowie klasy 1b i 1c

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.