REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1994180
OTWARTE MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY W KARATE OLIMPIJSKIM

W minioną sobotę 09.06. br., w Prudniku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny. Turniej międzynarodowy, w którym wystartowało 260 zawodników z krajowych i czeskich klubów karate. Tym razem naszą Szkołę na prudnickich tatami reprezentowali:

  1. M. Bielerzewski, K. Bielerzewski, I. Biederman, J. Chorociej, M. Stankiewicz

i  A. Osiakov.

Zawody o bardzo wysokim poziomie  -LKS „Zarzewie” Prudnik  i „Torakan” Biała  to międzynarodowa czołówka w szkoleniu kata; Czesi przywieźli mocne ekipy w kumite. Było na co popatrzeć. A co przywieźliśmy:

–                   Jagoda Chorociej srebrny medal w kumite w swoim roczniku i wadze;

–                   Małgorzata Stankiewicz brązowy medal w konk. fantom dziewcząt w swoim roczniku;

–                   Mateusz Bielerzewski – srebrny medal w składzie klubowej drużyny kata chłopców;

–                   Ignacy Biedermanbrązowy medal w konk. kata chłopców w swoim roczniku;

–                   Alina Osiakov w konkurencji kata uplasowała się tuż za podium – 5 miejsce;

–                   Kacper Bielerzewski – w konkurencjach fantom i kata – w ósemkach finałowych;

Szkoda, że  nie było naszych drużyn, bo podium było w zasięgu – to była rywalizacja naszego klubu i ekip czeskich. Stąd decyzja wynikająca z kontuzji jednego z zawodników z sekcji w Środzie Śląskiej i włączenie Mateusza Bielerzewskiego do klubowej drużyny. Co szczególnie miłe, sami chłopcy z tamtej drużyny przyszli i poprosili naszego zawodnika o pomoc, a zdanie trenerów było jedynie zatwierdzeniem ich propozycji. Idealny przykład koleżeństwa, wzajemnego szacunku i postępowania w ramach zasad Dojo Kun. Efekt: klubowe drużyny zajęły pierwsze i drugie miejsce, miejsca trzecie Czesi.

Dzięki za udany start i poświęcenie wolnego czasu. Jeżeli ktoś ma niedosyt, że chciałby więcej i lepiej niech zapamięta te słowa:

Jak się nie wygrywa, to trzeba mieć pokorę, nawet do miejsca w którym się jest.

Oss,

Stefan G. Giliński


 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.