REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1483152
Za nami...

KWIECIEŃ – MAJ - CZERWIEC 2018

Uczniowie klas starszych podobnie jak ich młodsi koledzy z utęsknieniem wypatrywali ostatniego dzwonka.  Jednak zanim nadeszły upragnione wakacje, młodzi ludzie  zdążyli podsumować swoje wiadomości , dotyczące :

- zasad poprawnego korzystania z portali społecznościowych,

- bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi,

- świadomości odpowiedzialności prawnej za naruszenie granic prywatności innych osób, w tym obrażania

-  i znaleźć argumenty za wyższością ruchu fizycznego nad  zbyt długim korzystaniem  z mediów.

W ramach Projektu „Cyberbezpieczeństwo” podczas zajęć w ramach różnych przedmiotów omawiane były również z uczniami zalety łatwego dostępu do Internetu. Na plan pierwszy wysunęło się   wyszukiwanie  potrzebnych  informacji z różnych dziedzin z umiejętnością wyboru prawdziwych materiałów.  Wybór opisu planowanych do odwiedzenia miejsc czy umiejętność odczytu planu miasta.

Prowadzone aktywności podczas zajęć  sprawiały uczniom sporo  radości.  Łączyły bowiem naukę

z zabawą na miarę XXI wieku. Uważamy, że nasi młodzi ludzie  są dobrze przygotowani do korzystania z szeroko rozumianych mediów oraz wykształcili w sobie umiejętności świadomego i sprawnego posługiwania się Internetem w rozwiązywaniu różnorodnych zadań

Podczas zajęć lekcyjnych :

  • Uczniowie klas IV poznali funkcje klawiatury, w tym skróty klawiszowe. Doskonalili tą wiedzę podczas nauki edytowania tekstu i prób jego formatowania. Stawiali swoje pierwsze kroki
    w programie Scratch.
  • Uczniowie klas V zgłębiali zasady budowania tabel i ramek. Trenowali umieszczanie tabel
    w tekście  a także wstawianie kształtów. Zapoznali się z programem Scratch w ramach bezpiecznego programowania i poruszania się w sieci. Korzystając z posiadanych umiejętności samodzielnie tworzyły prezentacje dotyczące „Bezpiecznych wakacji”.
  • Uczniowie klas VI usprawniali tworzenie prezentacji w Power Point  dodając przejścia slajdów, planując pokaz w czasie. Doskonaląc umiejętności posługiwania się edytorem tekstu tworzyli teksty i wierszyki ozdabiając je graficznie. Rozpoczęli przygodę z programowianiem w Baltie. W ramach podziękowań dla nauczycieli samodzielnie zaprojektowali i wykonali  kartki na koniec roku.
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.