REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1483207
Bierzemy udział w Największej Lekcji Świata

24 września po raz kolejny wystartowała Największa Lekcja Świata (The World’s Largest Lesson). Jest to inicjatywa zapoczątkowana we wrześniu 2015 roku, kiedy światowi liderzy uzgodnili 17 celów  na rzecz lepszego świata (Globalne Cele dla Zrównoważonego Rozwoju), które powinny zostać zrealizowane do 2030 roku. Cele te mają moc położyć kres ubóstwu, zwalczać nierówności i powstrzymywać zmiany klimatyczne. Największa Lekcja Świata przybliża światowe cele uczniom na całej Ziemi, docierając do ponad 130 krajów i milionów dzieci.  Powstała dzięki Project Everyone i jest organizowana co roku dzięki współpracy z UNICEF, UNESCO i wielu innych światowych organizacji.

Podczas lekcji informatyki i zajęć komputerowych z uczniami klas 5d, 5e, 6b,  6c, 6d , 6e i grupą uczniów z klasy 4d  zrealizowaliśmy aktywności związane z dwoma Globalnymi Celami dla Zrównoważonego Rozwoju: ZERO GŁODU oraz  DOBRE ZDROWIE I JAKOŚĆ ŻYCIA. Pracując z informacjami opracowanymi przez FAO oraz materiałami przygotowanymi przez organizatorów The World’s Largest Lesson wykorzystaliśmy aktualnie realizowane podczas lekcji zagadnienia. Uczniowie klas 5 tworzyli w edytorze tekstu proste komiksy, w których informowali o pochodzeniu ulubionych produktów spożywczych, miejscu, w którym je można kupić, sposobie zapakowania i dostarczeniu do sklepu, a także wartości kalorycznej.  Uczniowie klas 6 wykorzystali formuły arkusza kalkulacyjnego do obliczenia ilości marnowanej żywności w różnych miejscach świata. Dzieci z klas 4 zachęcały do zjadania całych porcji obiadu tworząc plakaty w edytorze graficznym. Mamy nadzieję, że udało nam się zwrócić uwagę naszych uczniów na problem głodu i konieczność szanowania żywności, jaką mamy szczęście otrzymywać.

Zachęcamy do obejrzenia prac naszych uczniów: Największa Lekcja Świata w SP16

Iwona Kowalik i Ewa Szabała

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.