REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1458344
Globalna matematyczna współpraca

Uczniowie klas 5d i 5e pracują nad  zagadnieniami  z projektu GLOBAL MATH współpracując ze szkołami w Stanach Zjednoczonych, Lesoto i Meksyku. Nauczyciele koordynujący projekt ustalili 5 aktywności, którymi zajmujemy się z naszymi uczniami: World Population, Talk About the Weather, Plastic and Water, Earth Measure, Who We Are. Zajmujemy się tymi tematami w ramach aktualnie realizowanych na lekcjach matematyki i informatyki, a także kreatywności, zagadnień z naszej podstawy programowej. Co 2 miesiące zajmujemy się innym zagadnieniem. Ponieważ uczniowie uczestniczący w projekcie GLOBAL MATH  są w różnym wieku, nauczyciele koordynatorzy dobierają zadania odpowiednie dla poziomu wiedzy i umiejętności swoich podopiecznych.

Partnerzy z USA zaproponowali wszystkim uczestnikom bliższą współpracę poprzez edukacyjną platformę Edmodo. W ten sposób partnerzy mają szansę poznać siebie nawzajem,  poznać swoje kraje, zwyczaje, kulturę i przyrodę, porównać swoje codzienne życie. Uczniowie z USA, Meksyku i Lesoto (konkretnie z plemienia Soto) zamieszczali już swoje posty, a teraz dołączyli do nich także nasi uczniowie. Dzięki temu dzieci mogą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności językowe, bo na platformie posługujemy się językiem angielskim.

Poniżej prezentujemy kilka fotografii zamieszczonych przez uczestników naszego projektu. Na zdjęciach widzimy: Bibliotekę Harrego Pottera w College w Ithaca w USA, rzeźbę gigantycznego żółwia w parku w Ithaca, McGraw Tower w Ithaca, widok z Mexico City w Meksyku, tradycyjną chatkę i domy plemienia Soto w Lesoto, transport w Lesoto, wodospad Triphammer w Parku Ithaca.

Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.