REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1458402
Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia - to ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszaka. Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego - poznawały szkołę, swoje prawa i obowiązki, nowych kolegów, nauczycieli, zdobywały nowe umiejętności.

15 października  w obecności nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości: Dyrektor Szkoły Pani Małgorzaty Mazur, Wicedyrektor Pani Grażyny Warchoł, Wicedyrektor Pani Aleksandry Chmiel, Wicedyrektor Przedszkola Pani Małgorzaty Woźniak , Kierownika świetlicy Pani Anny Jakubas oraz reprezentantki Rady Rodziców Pani Ewy Kienc- Brachmańskiej,  78 pierwszoklasistów zaprezentowało część artystyczną.

Dzieci zaśpiewały piosenkę, recytowały wiersze, zaprezentowały układy taneczne. Pokazały, że są gotowe na nowe wyzwania.
Wszystkim zebranym podobał się występ pierwszaków, o czym świadczyły gromkie brawa.
Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor Małgorzata Mazur, dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Uroczystość zakończyła się  słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Uczniowie otrzymali małe upominki, pozowali do pamiątkowych zdjęć.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

B.Waincetel  D.Gołębiowska M. Łabentowicz

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.