REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1458400
Europejski Tydzień Kodowania 2018

W październiku co roku obchodzony jest Europejski Tydzień Kodowania, podczas którego szkoły i edukatorzy  promują naukę kodowania wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie, wspierane przez Komisję Europejską w ramach strategii na rzecz jednolitego rynku cyfrowego,  powstało by celebrować kreatywność, myślenie komputerowe, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania technologiczne.

Dzieci mogą uczyć się kodowania, także bez użycia komputera, aby kształtować naszą i swoją przyszłość. Uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zadania, których treści były zaszyfrowane przy pomocy kodu PIGPEN, szyfru Cezara czy metody Skytali. Układali algorytmy, aby prawidłowo wykonać obliczenia matematyczne. Dzieci tworzyły własne prace w stylu Pixel Art, a starsi uczniowie tworzyli także do ich fragmentów sekwencje prostych kodów. W pracowniach komputerowych uczestnicy poznawali programowanie blokowe wykorzystując materiały zamieszczone na stronach studio.code.org. Uczniowie tworzyli algorytmy do labiryntów, debugowali swoje rozwiązania, stosowali pętle i wyrażenia warunkowe, tworzyli proste rysunki i animowane opowieści. Klasa 4c uczestniczyła także w warsztatach z robotyki, przygotowanych przez Planetę Robotów (zajęcia w ramach projektu Szkoła w Mieście). Na filmie prezentujemy przykłady aktywności naszych uczniów LINK DO FILMU,  a na kolejnym RYSUNKI W STYLU PIXEL ART, które stworzyli uczniowie klas 4ci 4d.

Za udział i zarejestrowanie inicjatyw w związku z konkursem z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania nasza szkoła otrzyma gry edukacyjne z Ministerstwa Cyfryzacji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa).

Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.