REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1458367
Dzień Paszportu

 

Dzień Paszportu

16 października grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w pierwszej edycji Dnia Paszportu.

Pomysłodawcą był Kartikey Johri, konsul honorowy Indii. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miejski, wrocławskie konsulaty i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

We Wrocławiu funkcjonują 24 konsulaty i część z nich miała okazję zaprezentować się. Wśród nich były konsulaty Niemiec, Słowacji, Łotwy, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Indii, Hiszpanii, Włoch, Korei, Luksemburga, Meksyku i Ukrainy.

Wydarzenie rozpoczęło się od  przemarszu konsulów z  flagami reprezentowanych państw. W ten sposób rozpoczęła się podróż przez kraje i kontynenty. Nie zabrakło ciekawostek o poszczególnych państwach, atrakcji artystycznych, konkursów i tradycyjnych specjałów z poszczególnych regionów.  Było to wydarzenie, dzięki któremu dzieci mogły poznać zwyczaje, kulturę i historię krajów, które mają swoje konsulaty w naszym mieście.

Przedstawiciele każdego z honorowych konsulatów przygotowali swoje stoiska z wieloma niespodziankami. Każdy uczestnik otrzymał specjalny paszport, który należało wypełnić pieczątkami odwiedzając stoiska krajów i wykonując proste zadania, lub odpowiadając na pytania.

Mogliśmy też na spróbować specjałów kuchni meksykańskiej, indyjskiej, zaśpiewać piosenkę w języku hiszpańskim, zatańczyć wraz z konsulem Korei Południowej do piosenki Gangnam Style, czy obejrzeć tradycyjny taniec hinduski. Na koniec wszyscy uczestnicy zadeklarowali, że już dziś są chętni do udziału w kolejnej edycji tego wspaniałego wydarzenia.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.