REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1882257
Pomiar masy różnych materiałów

Tym razem nasze zajęcia poświęcone były pomiarom masy różnych materiałów, dostarczonych przez ESERO POLAND. Mimo, że rozmiary kostek były identyczne, uczniowie szybko orientowali się, że niektóre z nich są zdecydowanie cięższe od innych. Dzieci domyślały się, że materiały, z których buduje się statki kosmiczne nie mogą być zbyt ciężkie. Z materiałów ESERO dowiedziały się, że do budowy statku kosmicznego potrzebne są materiały wytrzymałe, sztywne oraz o małej masie, aby wymagały jak najmniejszej ilości paliwa rakietowego potrzebnego do wyniesienia rakiety w kosmos.

Pierwsze badania uczniowie wykonali w rękach, porządkując kostki wg ich masy. Następnie wykonali dokładniejsze pomiary przy użyciu kieszonkowej wagi elektronicznej. Po zbadaniu wszystkich materiałów i  korzystając z eksperymentów przeprowadzanych na wcześniejszych zajęciach,  wnioskowali które materiały są na tyle lekkie i wytrzymałe, że umożliwią lot i bezpieczne lądowanie rakiet.

Film prezentujący pracę uczestników KMO

Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.