REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1882240
Testy zderzeniowe

Ostatnim badaniem, jakie przeprowadziliśmy z zestawem udostępnionym nam przez ESERO POLAND SPACECRAFT MATERIALS KIT, były testy zderzeniowe. Uczniowie sprawdzali, z jakich materiałów zbudować statki kosmiczne, aby przetrwały zderzenia ze śmieciami kosmicznymi, poruszającymi się z bardzo dużymi prędkościami. Korzystaliśmy ze specjalnej pochylni, mierząc odskok następujący po zderzeniu kulki z każdym z badanych materiałów. Każdy materiał badany był trzykrotnie. Uczniowie notowali dokładnie długości odskoków, dzięki miarce umieszczonej na pochylni, a następnie obliczali średnią arytmetyczną otrzymanych wyników. Po wykonaniu obliczeń porównywali średnie i wybierali te materiały, które miały największy odskok, co powoduje  mniejsze zniszczenia w strukturze kostki zbudowanej z danego materiału. Uwzględniali przy tym inne, poznane wcześniej własności materiałów, które umożliwią przejście przez atmosferę i np. nie są magnetyczne.

SPACECRAFT MATERIALS KIT okazał się świetną pomocą dydaktyczną, z którą uczniowie uczyli się i bawili jednocześnie. Umożliwił nam wykonanie eksperymentów, których nie wykonalibyśmy w szkole bez tego zestawu i dał szansę na pracę metodą badawczą. Dziękujemy ESERO POLAND!

Film prezentujący pracę uczestników KMO

Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.