REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1882255
O samolotach z dr Wiesławem Wróblewskim z Politechniki Wrocławskiej

18 stycznia uczniowie klasy 4c, członkowie KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY, uczestniczyli w bardzo interesujących  zajęciach, będących częścią projektu NA MARSA I DALEJ. Naszym gościem był  doktor inżynier Wiesław  Wróblewski z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego (Katedra Inżynierii Kriogenicznej, Lotniczej i Procesowej) Politechniki Wrocławskiej. Pan Doktor wyjaśnił  uczniom podstawowe zagadnienia związane z lotnictwem i pomógł zrozumieć dlaczego samolot wznosi się w powietrze.
Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia marzeń o lataniu i nawiązaniu do mitu o Dedalu i Ikarze. Następnie dr Wróblewski krótko przedstawił dzieciom kolejne wynalazki i rozwiązania techniczne, które pozwoliły  na zbudowanie samolotu. Nasz gość omówił z uczniami elementy samolotu oraz ich funkcję podczas lotu. Dzieci poznały także oznaczenia polskich statków powietrznych.

W części warsztatowej uczestnicy spotkania  zbudowali po  2 modele samolotów z papieru. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że organizowane są konkursy, w których mierzy się odległość jaką pokonuje taki samolot, zatem składanie samolotów to już nie tylko zabawa. Jak dotąd najlepszy skonstruowany samolot, który pobił rekord świata w długości lotu, pokonał 69 metrów!
Nasi uczniowie mieli szansę wypróbować swoje samoloty na szkolnym korytarzu. Nasz rekord wyniósł ponad 13 metrów, a trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody. Dla wszystkich uczestników spotkania Pan Doktor przygotował słodycze.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Doktorowi Wróblewskiemu za przygotowanie i poprowadzenie zajęć. Kolejne zajęcia już za tydzień! Nie możemy się doczekać!

Film z zajęć

Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.