REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1882205
Zajęcia o balonach z dr Wróblewskim z Politechniki Wrocławskiej

Po raz drugi gościliśmy na zajęciach Klubu Młodego Odkrywcy Pana Doktora Wiesława Wróblewskiego – tym razem na zajęciach o balonach. Pan Doktor przygotował dla nas prezentację, dzięki której poznaliśmy klasyfikację statków latających, a przede wszystkim balonów. Dowiedzieliśmy się, że balony mogą się unosić dzięki gazom lżejszym od powietrza lub dzięki ogrzewaniu powietrza wewnątrz jego czaszy. Obejrzeliśmy filmy, na których zobaczyliśmy przygotowanie balonów do lotu  oraz konkurs na najdłuższy przelot.

Następnie mogliśmy się sami przekonać czym różnią się balony na ogrzane powietrze od gazowych.  Pan Wróblewski zbudował specjalnie dla nas balon, który uniósł się w naszej sali dzięki ogrzaniu powietrza! Balon nas wszystkich zachwycił! Trzymaliśmy go delikatnie podczas ogrzewania suszarką, aby nie uszkodzić jego kolorowej powierzchni. Następnie nadmuchiwaliśmy baloniki na dwa sposoby – klasycznie ustami lub specjalną pompką, a następnie helem. Mogliśmy się przekonać, który z balonów jest w stanie się unieść – kilka baloników nadmuchanych helem uciekło pod sufit naszej klasy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia! 

FILM z ZAJĘC

Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.