REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1990241
Wykład dr hab.inż. I. Michalak o recyklingu

21 lutego uczniowie klasy 4c oraz przedstawiciele koła eTwinning z klasy 5e wzięli udział w wykładzie pani dr hab.inż. Izabeli Michalak na temat recyklingu. Mieliśmy szansę dowiedzieć się jaki jest cel recyklingu i poznać jego bardzo ciekawe przykłady, np. kreatywne wykorzystanie opon samochodowych czy tworzenie materiałów z plastikowych odpadów . Dowiedzieliśmy się jak zapobiegać marnowaniu przydatnych surowców na wysypiskach śmieci, jednocześnie chroniąc środowisko naturalne oraz jak powinno się w bezpieczny dla przyrody sposób utylizować odpady. Poznaliśmy także ciekawe metody badania czystości powietrza i wody poprzez obserwację porostów, świerków oraz małży.

Śmieci stanowią zagrożenie dla gleby, wód gruntowych i organizmów żywych, więc właściwy  recykling  to obowiązek każdego z nas.  Pani Doktor opowiedziała nam jak długo rozkładają się niektóre materiały, np. plastikowa butelka lub pielucha aż 450 lat, a szklana butelka nigdy.

Bardzo dziękujemy Pani Doktor za interesujący wykładUśmiech Postaramy się uważnie segregować odpady, które produkujemy w domach.

Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.