REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1994174
NAJCIEKAWSZA PREZENTACJA POWERPOINT „Discover Ireland” 2019

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 5 i 6 do wzięcia udziału w konkursie NA NAJCIEKAWSZĄ PREZENTACJĘ POWERPOINT „Discover Ireland” 2019 organizowanego przez SP 40 oraz SP 21 we Wrocławiu.

Cele konkursu:

 • · poszerzanie wiadomości z zakresu tematów: wiedza o krajach anglojęzycznych, podróże i turystyka, kultura
 • · rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji · doskonalenie umiejętności pracy z narzędziami IT
 • · kształtowanie tolerancji wobec innych kultur

Adresaci:

 • · wszyscy uczniowie powiatu wrocławskiego klas 5-8

Zasady uczestnictwa:

WYKONANE PRACE NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES MAILOWY:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 22 marca 2019r. oraz dostarczyć zgody na udział w konkursie do dowolnego nauczyciela języka angielskiego. W prezentacji proszę podać imię i nazwisko, klasę oraz nazwę szkoły.

· Pierwszy etap konkursu odbywa się w macierzystej szkole. Spośród zgłoszonych prezentacji szkolna komisja konkursowa wybiera maksymalnie dwie prace.

 • · Do konkursu dopuszczone będą tylko prezentacje odpowiadające tytułowi konkursu, złożone zgodnie z regulaminem i zapisane w programie Power Point w formacie .ppt, .pptx · nadesłane prezentacje muszą być wykonane samodzielnie, nigdzie wcześniej niepublikowane i nienagradzane

 

FORMA PREZENTACJI

Uczniowie mają za zadanie wykonać prezentację PPT na temat Irlandii

 • · czas trwania prezentacji: 6 - 7 minut; maksymalna liczba slajdów - 20,
 • · w oparciu o samodzielnie wyszukane materiały audiowizualne uczniowie przedstawiają kraj w języku polskim,
 • · w prezentacji należy umieścić informacje o zabytkach, ciekawych miejscach, słynnych ludziach, wydarzeniach historyczych i kulturalnych, charakterystycznych zwyczajach, strojach, świętach narodowych i religijnych, sportach, ciekawostkach itp. (ilość elementów oraz ich kolejność wg uznania uczniów),

· prezentację urozmaicić mogą fragmenty muzyki, wypowiedzi mieszkańców, itp.,

 • · uczniowie starają się nadać swojej prezentacji oryginalną formę,
 • · uczniowie umieszczają w swojej prezentacji spis materiałów źródłowych

 

Laureaci:

· Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów oraz dyplomy. Organizatorzy mogą przyznać również wyróżnienia.

 • · Ważne - Nagrodzeni uczniowie zaprezentują swoje prace podczas uroczystego rozdania nagród w konkursie Czytelnictwa i Wiedzy o Krajach anglojęzycznych DESC 2019 w dniu 25 kwietnia 2019r. w SP 40 we Wrocławiu. Treść wypowiedzi nie może być w całości odczytana z tekstu zawartego w prezentacji.

 

W załączniku znajduje się zgoda na udział w konkursie.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.