REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1990260
Wybraliśmy TOP 10 architektury i sztuki

Uczniowie klasy 4c  oraz nasi partnerzy z węgierskiej szkoły w Dunakeszi, realizujący projekt WELCOME TO EARTH-GOLDEN RECORDS FOR ALIENS, pracowali nad wybraniem najbardziej znanych prac stworzonych przez architektów, malarzy, rzeźbiarzy i kompozytorów, które chcielibyśmy zaprezentować obcym cywilizacjom. Po zapisaniu propozycji uczniów na tablicach Padlet, odbyło się wspólne głosowanie online, które pozwoliło wyłonić  TOP 10 w każdej dziedzinie. Wśród najważniejszych osiągnięć w dziedzinie architektury znalazły się m.in.: budynek Parlamentu w Budapeszcie,  Koloseum w Rzymie, Taj Mahal, Wielki Mur Chiński i Wieża Eiffela. Do TOP 10 w dziedzinie malarstwa i rzeźby dzieci wybrały m.in. prace: „Mona Lisa” Leonardo da Vinciego, „Krzyk” Edvarda Muncha, „Guernica” Pablo Picasso, „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki, Pomnik Jezusa w Rio de Janeiro, Statua Wolności w Nowym Yorku. Wśród najsłynniejszych zdaniem uczestników projektu kompozycji znalazły się m.in.: „Marsz Turecki” Wolfganga Amadeusza Mozarta,  "Nocturne Nr 20", Fryderyka Chopina, „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego,  „Sonata księzycowa” Ludwiga van Beethoven czy "Węgierska Rapsodia”  Franciszka Liszta. Kolejnym zadaniem jest stworzenie listy propozycji największych osiągnięć i odkryć naukowych, którymi chcielibyśmy się pochwalić kosmitom. Polska ekipa swoje sugestie zamieściła już na tablicy Lino. Po uzupełnieniu tablicy przez węgierskich uczestników projektu ponownie wybierzemy w głosowaniu 10 najważniejszych osiągnięć ludzkości.

Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.