REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 2002366
Mówiące latawce śladami Janusza Korczaka

Talking Kites Around the World in the Footsteps of Janusz Korczak” to globalny projekt propagujący dialog kulturowy i społeczny, podczas którego uczniowie przygotowują latawce z obrazami marzeń o lepszym świecie. Projekt „Mówiące latawce…” jest dedykowany Januszowi Korczakowi, który opowiadał  się za prawami dzieci i jest znany na całym świecie jako niezwykły przyjaciel dzieci. W tym roku w projekcie  biorą  udział szkoły z Izraela, Polski, USA, Serbii, Azerbejdżanu, Rosji, Gruzji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii, Tajlandii, Indonezji, Ugandy, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Słowenii, Kanady, Meksyku, Kostaryki i Brazylii i in.

W ramach projektu dzieci  z różnych krajów tworzą kolorowe latawce, na których zapisują prawa i  marzenia dzieci lub cytaty Janusza Korczaka. Na zajęciach poznawały prawa dzieci zapisane także w Konwencji Praw Dziecka, tworzyły mapy myśli, na których zapisywały poznane prawa każdego dziecka. Na lekcjach informatyki uczniowie klasy 4c i 4d poszukiwali informacji o życiu i działalności Janusza Korczaka, jego cytatów mówiących o tym, jak należy traktować najmłodszych, a następnie na podstawie znalezionych informacji tworzyli plakaty o jego postaci.

Finał projektu przypada na 21 marca – wtedy uczestnicy mają spotkać się w swoich szkołach i zaprezentować przygotowane latawce, aby zademonstrować znaczenie praw dziecka.

Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.