KARATE W SZKOLE

W niedzielę 07.04.2019 r., w Stargardzie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate SHOTOKAN dla Dzieci i Młodzieży. Jak się okazało na miejscu – po konsultacji organizatora z FSKA ( Funakoshi Shotokan Karate Association ) - turniej zkwalifikuje do krajowych zawodników do jesiennych Mistrzostw Świata Karate Shotokan, tzn. finaliści turnieju uzyskali kwalifikację upoważniającą do startu w MŚ.

W zawodach wystartowało 173 uczestników z 21 klubów krajowych. Z Wrocławia i Dolnego Śląska byliśmy jedyni. Styl trudny, różniący się od karate sportowego ( WKF ).

Startowaliśmy skromną grupką, ale wszyscy startujący ( 5-cioro zawodników ) oprócz medali uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Świata:

• Michalina KOTULSKA – srebrny medal w konkurencji kata ind.

dziewcząt, grupa początkujących;

• Kacper BIELERZEWSKI – srebrny medal w konkurencji kata ind. chłopców, grupa początkujących;

• Ignacy BIEDERMAN – złoty medal w konkurencji kata ind. chłopców w swoim roczniku;

• Mateusz BIELERZEWSKI – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne chłopców, w swoim roczniku;

• Kamila WIŚNIEWSKA - srebrny medal w konkurencji kumite kadetek ( Kamila jest uczennicą GIMBASKETu, a trenuje w naszej sekcji ).

Treningowy trud został wynagrodzony, a medale w prestiżowym/stylowym turnieju cieszą podwójnie. A co dopiero zdobyte kwalifikacje!

Szczerze gratuluję.

Wiemy co nas czeka na jesieni i trzeba się do tego spokojnie przygotowywać.

Stefan G.Giliński