REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1804761
Ostatnie aktywności projektu SNOPP

Uczestnicy projektu eTwinning SNOPP – SAY NO TO PLASTIC POLLUTION  zrealizowali ostatnie zadania naszego projektu. Wykorzystaliśmy „Kalkulator odpadów z tworzyw sztucznych”, stworzony przez krakowskich  naukowców, który  
pozwala obliczyć, ile odpadów plastikowych produkuje się rocznie i przez całe życie. Obywatel Unii Europejskiej produkuje rocznie około 31 kg plastikowych śmieci. Sprawdziliśmy, ile kilogramów odpadów produkujemy. Większość 
z nas produkuje mniej - na szczęście!

LINK DO MATERIAŁU
Po 7 miesiącach wykopaliśmy z naszego ogródka zakopane w październiku śmieci: plastik, szkło, drewno, papier, metal. Dokładnie obejrzeliśmy wykopane odpady i stwierdziliśmy, że plastik i szkło zostały nienaruszone. Papier rozpadł się 
i widać na nim ślady rozkładu, na metalu pojawiły się ślady rdzy, a drewno było już miękkie na powierzchni. Potwierdziliśmy zatem informacje znalezione wcześniej, że szkło i plastik praktycznie się nie rozkładają. Jest to kolejny powód do segregacji odpadów.
ZDJĘCIA Z AKTYWNOŚCI


Aby podsumować nasz projekt uczniowie przygotowali plakaty, zebrane w aplikacji Canva, na których przedstawili informacje dotyczące plastikowych odpadów, które nas najbardziej zaskoczyły podczas realizacji projektu:


Nasz projekt dobiegł końca, ale mamy nadzieję, że wszystko, czego się dowiedzieliśmy zostanie w naszej pamięci. Zaśmiecenie Ziemi plastikowymi odpadami jest bardzo groźne dla środowiska i wszystkich żyjących na niej istot. Dbajmy o naszą planetę i segregujmy odpady!


Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.