Projektowanie trójwymiarowych elementów bazy księżycowej

Członkowie Klubu Młodego Odkrywcy wzięli udział w projekcie edukacyjnym Europejskiej Agencji Kosmicznej MOON CAMP CHALLENGE. Część konkursowa polega na zaprojektowaniu trójwymiarowych wybranych elementów bazy księżycowej przy wykorzystaniu narzędzia Autodesk®Tinkercad™. Nasi uczniowie biorą udział w wyzwaniu Moon Camp w kategorii Discovery, w której zespoły złożone z 2-6 osób  mają zaprojektować (do wyboru):

• Lądownik księżycowy

• Moduł mieszkalny astronautów i astronautek

• Łazik księżycowy

Pierwsze zajęcia to poznawanie możliwości aplikacji Tinkercad. Dzieci bardzo szybko zaczęły tworzyć własne trójwymiarowe obiekty (FILM z zajęć). Praca  z nową i ciekawą aplikacją motywowała do tworzenia interesujących budynków czy maszyn.

Członkowie KMO przygotowali następnie kilka prac konkursowych, które zgłosiliśmy organizatorom konkursu w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Uczniowie klasy 5c stworzyli projekty dwóch łazików księżycowych oraz pięciu modułów mieszkalnych dla astronautów: PROJEKTY KLASY 5C

Projekty można nadal zgłaszać. Potem będziemy niecierpliwie czekać na rozstrzygnięcie konkursu.

Iwona Kowalik