REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1882208
Zajęcia w firmie Collins Aerospace w ramach „Dnia Otwartego dla Dziewcząt”

26 lutego 2020 roku grupa dziewcząt z klasy 5c, uczestniczących w działaniach Klubu Młodego Odkrywcy, wzięła udział w wyjątkowym  spotkaniu pod hasłem „Introduce a Girl to Engineering”.  W ramach tej  ogólnoświatowej inicjatywy  firma Collins Aerospace zaprosiła nas do udziału w Dniu Otwartym dla Dziewcząt. Ten pełen emocji dzień był poświęcony zaprezentowaniu zawodu inżyniera związanego z przemysłem lotniczym i kosmicznym oraz przekonaniu uczestniczek do rozpoczęcia w przyszłości kariery związanej z tym zawodem i branżą. Kobiety inżynierki z firmy Collins Aerospace opowiadały o bardzo ciekawych zagadnieniach, jakimi  zajmują się w firmie. Członkinie Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej prezentowały swoje sukcesy w międzynarodowych konkursach lotniczych i opowiadały o swoich lotniczych pasjach. Uczestniczki spotkania wzięły udział w warsztatach modelarskich i konkursach wymagających kreatywnego rozwiązywania problemu w zespole, poznały też metodę TRIZ. Panie inżynierki opowiedziały nam dokładniej o tym czym zajmuje się firma Collins Aerospace. Dzięki temu wiemy, że niemal na pewno każdy samolot, którym dotąd leciałyśmy, składa się z części wyprodukowanych przez tę firmę.  Interesującym punktem programu było zwiedzanie  laboratoriów i hali produkcyjnej.

Mamy nadzieję, że udało się przekonać choć małą grupę dziewcząt do rozpoczęcia przygody z zawodami technicznymi. Być może w przyszłości będziemy latać samolotami skonstruowanymi lub wyprodukowanymi  przez którąś z naszych uczennic?

Bardzo dziękujemy firmie Collins Aerospace za możliwość uczestniczenia w tym niezwykle ciekawym dniu i wspaniałą atmosferę, której doświadczyłyśmy.

Iwona Kowalik

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.