REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1458345
POLSKO-SZWAJACARSKI PROJEKT W NASZEJ SZKOLE

Od  września Nasza Szkoła uczestniczy w polsko- szwajcarskim projekcie współpracy KIK/34

„ Edukacja i wdrażanie prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży”.

Podstawowym celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie otyłości i nadwadze oraz innym chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie prozdrowotnej zmiany żywienia i zwiększenia poziomu aktywności fizycznej.

Do udziału w projekcie zostali zaangażowani wychowawcy klas, a przede wszystkim uczniowie, którzy swoimi działaniami promują i realizują główne założenia projektu.

Co miesiąc każda klasa realizuje jeden temat, we wrześniu brzmiał on: „Co powinna zawierać zbilansowana dieta?”. Dzieci z klasy IIIA przygotowały wiersze i zaprezentowały je wszystkim klasom podczas krótkiego występu, na którym uczniowie mieli okazję również poćwiczyć w rytm muzyki. Natomiast uczniowie klas IA i IB zaprezentowali wybrany przez siebie owoc lub warzywo i przedstawili ich walory odżywcze. Duże zaciekawienie wzbudziła wystawa, na której został zaprezentowany ziemniak pod różnymi postaciami.

Zachęcamy rodziców dzieci do aktywnego uczestnictwa w projekcie i pomocy w realizacji głównych jego założeń, bo przecież zdrowie naszych dzieci i nasze jest najważniejsze!

 

Koordynatorzy projektu: Katarzyna Krychowska i Małgorzata Dobrucka.

 

Zdjęcia poniżej prezentują dokonania naszych dzieci:

1 2 3 4 5 6 7 8 9
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.