REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1561019
LEKCJE ARCHEOLOGII W KLASACH CZWARTYCH

Pod koniec października na lekcjach historii w klasach czwartych gościliśmy historyków oraz archeologów, doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego – pana Piotra Piętkowskiego oraz pana Tomasza Pełecha. Nasi goście porwali uczniów w magiczną podróż w pradawne czasy. Czwartoklasistom zostały przedstawione zdjęcia z wykopalisk prowadzonych w naszym mieście (na Placu Nowy Targ) oraz w różnych zakątkach świata. Obaj panowie odpowiedzieli na mnóstwo pytań zadawanych im przez uczniów.

 

W listopadzie z kolei czwartoklasiści mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia, a nawet dotknięcia autentycznych artefaktów pochodzących z różnych epok. (Najstarsze swym rodowodem sięgały nawet epoki kamienia oraz epoki brązu!) Zabytki zostały nam udostępnione dzięki uprzejmości Dyrektora Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, profesora Artura Błażejewskiego.

 

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom oraz Panu Profesorowi.

1 2 3 4 5

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.