DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

„Jest taka piękna kraina,

Gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.

Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,

Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie".

Kim jest człowiek życzliwy? Słownikowa definicja mówi, że jest to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna.                                                                                 Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie.

21 listopada 2014 roku, w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień życzliwości”. Celem akcji było: kształtowanie postawy wzajemnej życzliwości, rozwijanie empatii, prawidłowych relacji międzyludzkich i stwarzanie okazji do przeżywania przyjemnych uczuć. Z okazji uczczenia święta,  uczniowie każdej klasy wybrali największego „życzliwka miesiąca”, który oprócz nagrody w postaci głosów
i gromkich oklasków od swoich kolegów i koleżanek otrzymał pamiątkowy dyplom.
W ciągu dnia nie zabrakło również zabaw przy muzyce oraz wspólnie wykonywanych prac integrujących zespoły klasowe. Dzień na długo zapadnie w pamięci dzieci, ponieważ nasi uczniowie wiedzą, że życzliwość rodzi życzliwość.

Bądźmy zatem życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21