REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 1380804
Młodzieżowe Igrzyska Sportowe dla klas 1-3 i Przedszkolaków

W dniu 28 listopada  na hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 16 we Wrocławiu odbyło się oficjalne  Podsumowanie Wyników Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok  szkolny 2013/2014  w trakcie którego  rozegrano Młodzieżowe Igrzyska Sportowe  Szukamy  Talentów Na The World Games Wśród  Najmłodszych.

W imprezie oprócz zaproszonych szkół  i przedszkoli uczestniczyli :

Jarosław Delewski -Dyrektor Departamentu Edukacji

Magda Mendakiewicz – Kierownik Działu Promocji i Komunikacji World Games

Robert Cichy    - Biuro Sportu Turystyki i Rekreacji UM

Małgorzata Mazur      -Dyrektor ZSP Nr 16 W-w

Bohdan Aniszczyk  - Przewodniczący WSzZS

Zebranych przywitała Dyrektor ZSP Nr16 Pani Mazur Małgorzata, która  pogratulowała wszystkim uczestnictwa w imprezie i życzyła osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy.

Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Departamentu Edukacji Jarosław Delewski ,który zwrócił uwagę  na aspekt społeczno-integracyjny imprezy poprzez udział w każdym zespole  razem z dziećmi rodziców i nauczycieli .

 

Łącznie w współzawodnictwie wrocławskim uczestniczyło 170 szkół w trzech kategoriach wiekowych ;

-Igrzyska  - Szkoły Podstawowe

-Gimnazjada  - Szkoły Gimnazjalne

-Licealiada  - Szkoły Ponadgimnazjalne

Rywalizacja sportowa obejmowała okres od września 2013 do czerwca 2014 realizując Wrocławski Kalendarz Imprez Sportowych . Łącznie we wszystkich imprezach w ubiegłym roku szkolnym wzięło udział około 25 000 tysięcy dzieci i młodzieży.

W dalszej części spotkania rozpoczęła się rywalizacja sportowa „Młodzieżowych Igrzysk Sportowych - Szukamy Talentów na World Games wśród najmłodszych” z udziałem reprezentacji szkolnych  Szkół Podstawowych Nr 23,16,64,17,82,61,47,16 (II zespół ) oraz  Przedszkoli Nr 65 W-w, Zespołu Szkolono Przedszkolnego Nr 16 W-w i Przedszkola Samorządowego w Ślęzie. Każde przedszkole wystawiło po dwa zespoły .Zespół składał się z 4 dziewczynek ,4 chłopców ,rodzica i nauczyciela. Przybyła także liczna grupa kibiców zarówno ze szkół podstawowych jak również przedszkoli .

Igrzyska rozpoczęły się wspólną rozgrzewką  dla wszystkich uczestników

-”zumbą” ,którą poprowadziła wykwalifikowana instruktorska aerobiku .

Uczestniczące zespoły miały możliwość zapoznania się z wybranymi dyscyplinami Igrzysk World Games ; przeciąganie liny, slalom – unihokej , celny strzał ( kajak polo, lacrosse, football amerykański) , sumo ,frisbee do celu, kręgle.

 

Na zakończenie wręczono  wszystkim zespołom okolicznościowe dyplomy. Pierwsze zespoły w kategorii szkół podstawowych i przedszkoli otrzymały specjalne nagrody ufundowane przez Biuro The World Games, a  ponadto szkoły podstawowe  otrzymały stroje sportowe zaś przedszkola  piłki. Każdy z uczestników został wyróżniony drobnymi upominkami.

W trakcie trwania imprezy grupa wolontariuszek z Gimnazjum Nr 39 pod opieką  Artura Pełki malowała twarze kibicom i uczestnikom imprezy oraz opiekowała się specjalnym ogródkiem jordanowskim ,który został udostępniony dla najmłodszych .

Zdjęcia z kolorowych zawodów.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.